Wiadomości

Rada Miejska Jersey City zatwierdziła we wtorek w pierwszym głosowaniu uchwałę pozostawiającą Pomnik Katyński

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Miejska Jersey City zatwierdziła we wtorek w pierwszym głosowaniu uchwałę pozostawiającą Pomnik Katyński na stałe w dotychczasowym miejscu przy Exchange Place z zachowaniem publicznego statusu placu. Zgodnie z przepisami finalne głosowanie ma odbyć się 19 grudnia.

Projekt nowej uchwały wniósł Michael Yun. Był on od początku zwolennikiem utrzymania monumentu w dotychczasowej lokalizacji. Podobne stanowisko zajmowali też Richard Boggiano oraz James Solomon. Kilku innych przyłączyło się do nich 7 listopada. Yun przygotował projekt nowej uchwały, aby nie pozostawić wątpliwości co do losów Pomnika Katyńskiego.

Rada Miejska Jersey City głosowała, że: potwierdza zaakceptowanie Pomnika Katyńskiego jako daru dla miasta, unieważnia niezrealizowaną nigdy uchwałę McC-299 o usytuowaniu monumentu między ulicami Montgomery i Washington oraz postanawia, że Pomnik Katyński pozostanie na zawsze przy Exchange Place.

Radni miejscy opowiedzieli się w pierwszym głosowaniu za uchwałą stosunkiem głosów 9:0. Zgodnie z obowiązującym w Jersey City prawem zatwierdzenie uchwały wymaga dwóch głosowań.

– Dzięki Bogu, że to koniec – powiedział Boggiano. Na uwagę, że to dopiero pierwsze głosowanie, wskazał, że w drugim nie powinno być problemów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!