Wiadomości

Putin z chórem Kozaków biesiadował na weselu szefowej MSZ Austrii /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii. Na swój ślub prezydenta Rosji zaprosiła austriacka minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości rosyjski polityk udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

Ślub 53-letniej Kneissl z przemysłowcem Wolfgangiem Meilingerem i przyjęcie weselne odbyły się w hotelu w miejscowości Gamlitz w malowniczym winiarskim regionie na południu austriackiego kraju związkowego Styria.

Na odległe o 50 kilometrów lotnisko w stolicy Styrii Grazu Putin przybył wraz z dziesięcioosobowym chórem Kozaków, którzy zaśpiewali podczas wesela. Prezydent Rosji zatańczył z Kneissl na hotelowym tarasie.

Wśród około stu gości weselnych byli między innymi austriacki kanclerz i przywódca chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) Sebastian Kurz oraz stojący na czele współrządzącej prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) wicekanclerz Heinz-Christan Strache. Oskarżana o prorosyjskie sympatie FPOe rekomendowała bezpartyjną Kneissl na szefową dyplomacji.

/TVP Info, riafan.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!