Wiadomości

Putin podpisał dekret w sprawie aneksji czterech ukraińskich obwodów do Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o włączeniu czterech ukraińskich obwodów, donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego, w skład Federacji Rosyjskiej.

– Dziś zostanie podpisany dekret o przyłączeniu obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego do Rosji. Taka jest wola ludu. To prawo ludzi – powiedział przed złożeniem podpisu pod dokumentem prezydent Rosji Władimir Putin. – Decyzję o rozpadzie ZSRR podjęli liderzy partyjni, nie biorąc pod uwagę opinii ludzi. Rozdarła nas żywcem i przerodziła się w narodową katastrofę – stwierdził prezydent Rosji.

– Chcę żeby kijowski rząd i jego szefowie z zachodu mnie posłuchali. Mieszkańcy Doniecka, Ługańska, Zaporoża i Chersonia stają się naszymi obywatelami, na zawsze – dodał prezydent Rosji, po czym wezwał Ukrainę do zawieszenia broni i “zaprosił do stołu negocjacyjnego”. – Będziemy bronić naszej ziemi wszystkimi siłami, jakie mamy. To jest misja wyzwolenia narodu rosyjskiego – stwierdził prezydent Rosji. – Będziemy bronić Noworosji wszelkimi dostępnymi środkami – dodał.

– Zachód próbował zdusić Rosję, ale przetrwaliśmy. Zachód nadal próbuje zniszczyć nasze państwo – snuł swoją opowieść Putin. – Zachód nie może zrozumieć, że jest taki wielki kraj jak Rosja, kraj bogaty w surowce – dodał, stwierdzając, że Zachód Rosji zazdrości.

Putin zaczął się przy okazji kreować na obrońcę tradycyjnych wartości. – Chcecie aby naszym dzieciom wmawiano, że istnieje więcej niż dwie płcie? Chcecie mieć rodzica numer jeden, rodzica numer dwa, rodzica numer trzy czy po prostu mamę i tatę? – mówił…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!