Polska Wiadomości

Puck: fala pijanych Ukraińców na drogach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z powiatu puckiego zatrzymali trzech pijanych “uchodźców” w wieku poborowym, którzy rozbijali się po ulicach samochodami osobowymi. Jeden z nich najpierw obijał stojące przy drodze samochody, a potem uderzył w twarz świadka.

Letnie upały spowodowały, że ruszyła fala pijanych Ukraińców na drogach. “W sobotę ok. godz. 21.00, policjanci z Kosakowa zatrzymali 32-letniego kierującego, który ulicami Pogórza kierował  pożyczonym mercedesem będąc pod wpływem alkoholu i uszkadzając inne samochody. Obywatel Ukrainy wobec świadka skierował także wulgarny gest i zastraszył go uderzeniem w twarz. Policjanci zatrzymali mieszkańca Gdyni, który po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu i osadzili w policyjnej celi”czytamy w policyjnym komunikacie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 21.00. “Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Władysławowa jedzie nissan, prowadzony prawdopodobnie przez nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci z Władysławowa zatrzymali w Swarzewie 33-letniego obywatela Ukrainy, kierowcę nissana” – podkreślono w komunikacie. Okazało się, że “uchodźca” jest pod wpływem nie tylko alkoholu, ale także amfetaminy. 33-letni Ukrainiec został zatrzymany i odprowadzony do aresztu.

Z kolei w niedzielę o godzinie 10.00, policjanci z Władysławowa dostali powiadomienie, że w Jastrzębiej Górze kobieta, której samochód leży w rowie, potrzebuje pomocy. Na miejscu policjanci ustalili, że obecny podczas interwencji mężczyzna, kierując volkswagenem ul. Rozewską, nie zachował środków ostrożności w czasie wyprzedzania i uderzył w punto, którym kierowała 46-letnia Polka. 46-letni Ukrainiec kierował volkswagenem mając ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle apelujemy o wydalanie Ukraińców łamiących polskie prawo do ich ojczyzny. Tam będą mogli wykazać się przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie polskim cywilom.

Polecamy również: Niemcy wkrótce podpiszą umowę na odbudowę Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!