Felietony

„Puchy marne”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu 28 stycznia pod hasłem „Doceńmy każde życie” w budynku Sejmu RP odbyła się konferencja popularnonaukowa, której organizatorami były Konfederacja Kobiet Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodowa Organizacja Kobiet.

 

„Życie ludzkie jest wartością, a prawo do życia przyrodzonym i podstawowym prawem każdego człowieka. Każdy człowiek ma prawo żyć i nikt nie może samowolnie pozbawić życia drugiego człowieka. Ale czy rzeczywiście szanujemy każde życie? Czy retoryczne pytania zwolenników opcji pro-choice „od kiedy jest człowiek” nie zaburzają nam widzenia świata? Czy naturalna kobiecość i macierzyństwo jest dla nas wartością, czy tylko „stereotypem”? Czy wierzymy w męskość i odpowiedzialne ojcostwo? Jaki świat chcemy pokazać naszym synom i córkom?” – tymi słowami organizatorki konferencji zachęcały do refleksji nad kondycją nas wszystkich w czasach upadku wartości.

 

O pięknie – również duchowym mówiła m.in. prof. dr hab. Urszula Dudziak („Kobiecość jako dar i zadanie”). Dr Bawer Aondo-Akaa zatytułował swe wystawienie „Kobiecość w świetle teologii ciała Jana Pawła II”. „Dlaczego mężczyźni są potrzebni dziś bardziej niż kiedykolwiek” – pytała w swym wystąpieniu psycholog Maria Woźniak, ostrzegając zarazem przed destrukcyjnym przekazem, jaki otrzymują współczesne dziewczęta.

 

Dr Marta Cywińska – działaczka Narodowej Organizacji Kobiet, współpracująca z portalem Magna Polonia, powiedziała podczas konferencji: Nasza cywilizacja jest w stanie wojny – Kobiety piękne duchem XXI w. stają w obronie narodzonych i nienarodzonych, bowiem bestia cywilizacji śmierci czyha przede wszystkim na to, co bezbronne dobre i piękne. Powołała się na przykłady „cichych bohaterek” naszych czasów Marianny Popiełuszko, Jolanty Zdanowicz, dr Katarzyny Jachimowicz, Heleny Kmieć, Mary Wagner, siostry Anny Magdaleny Schwarzovej. Nie zabrakło też herbertowskiego przesłania dla kobiet i silnych odniesień do potrzeby wychowania narodowego.

 

Konferencja „Doceńmy każde życie” poruszyła uczestników do głębi. Dyskusje, łzy wzruszenia, bezpośrednia transmisja z Sejmu oglądana również przez Polaków w różnych krajach świata. Gratulujemy organizatorkom i czekamy na kolejną konferencję w tym duchu!

 

Specjalnie dla portalu Magna Polonia: Noemi Hercowicz

 

„Puchy marne”, monumenty, ostoje. O cichych bohaterkach w XXI wieku”
(fragment wystąpienia dr Marty Cywińskiej podczas konferencji w Sejmie w dniu 27.01.2017)

Jeżeli wygramy, wygraną naszą będzie zbawienie duszy narodu, jego czci i jego doczesnego szczęścia; jeżeli przegramy, rzeką krwi przez nas przelanej inni zapłyną do wolności. Ale jakikolwiek będzie nasz koniec, powinność naszą czyńmy. Z nadzieją czy przeciw nadziei, ale z prawdą i z Bogiem! – to z Elizy Orzeszkowej. „Gloria victis”.

 

Dziś czas, by powiedzieć o cichych bohaterkach w XXI wieku, które nie bały się i nie boją zmierzyć ze śmiercią. Nasza cywilizacja jest w stanie wojny. “Puchy marne”, monumenty, ostoje bronią wartości życia, bo cierpiący, bezbronni oraz zagubieni niż kiedykolwiek potrzebują pomocy. Zarazem jednak bez solidnego wychowania patriotycznego kobiecość nie jest w pełni kobiecością.

 

Parafrazując Herberta:

 

idź wyprostowana wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

 

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

 

Stają w obronie nienarodzonych i narodzonych, bowiem bestia cywilizacji śmierci czyha przede wszystkim na to, co bezbronne, dobre oraz piękne. Im większy kryzys kobiecości i męskości obserwujemy, tym bardziej zdecydowana musi być nasza postawa.

 

Obowiązek polski, to także zaangażowana postawa w ochronę polskiego życia!

 

Parafrazując Herberta:

 

bądź odważna gdy rozum zawodzi bądź odważna
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

 

a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

 

Orędowniczki cywilizacji śmierci wystarczająco ośmieszyły i zniszczyły mężczyzn rekompensując tym samym swe niespełnienia, kompleksy i rozchwianie emocjonalne. Fascynuje ją aborcja, eutanazja, rozpad rodziny, promowanie dewiacyjnych elementów w edukacji oraz wychowaniu, deprecjonowanie normalności, tradycji, rodziny, Kościoła. Są dumne z wszelkiego typu działań służących maskulinizacji duchowej kobiet i „wychowania sobie” uzależnionych słabeuszy, którzy nie są zdolni ani do wzięcia odpowiedzialności za własną rodzinę, ani za Ojczyznę.

 

(…)

 

Ciche bohaterki kształtują wizerunek kobiety mądrej i dobrej, znającej kulturę, pięknej duchem, która zna dzieje własnego narodu. Są świadome swojej wartości, działają również w środowiskach typowo męskich. Konsekwentnie organizują oraz wspierają różnego typu działania dobroczynne, edukacyjne oraz prorodzinne.

 

Prawo do życia jest przyrodzonym i podstawowym prawem każdego człowieka. Każdy ma prawo żyć i nikt nie może samowolnie niszczyć życia drugiego człowieka, ani jego zdrowia!.

 

Czy retoryczne pytania zwolenników opcji pro-choice „od kiedy jest człowiek” nie zaburzają nam widzenia świata? Tak,zaburzają! Czy naturalna kobiecość i macierzyństwo jest dla nas wartością? Tak. Czy wierzymy w męskość i odpowiedzialne ojcostwo? Jeszcze tak. Jaki świat chcemy pokazać naszym synom i córkom? Piękno ducha, mądra kobiecość, wychowanie patriotyczne – to nadzieja na zwycięstwo cywilizacji życia.”

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!