Felietony

Przywracają wiarę w wartości katolickie i w drugiego człowieka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W naszej Ojczyźnie rozwija się obecnie nurt krzykliwych, wulgarnych, dopuszczających się dyskryminacji chrześcijan grup, przypisujących sobie nieprawnie możliwość  do wystąpień w imieniu wszystkich Polek, czym sugerują, że polskie kobiety nie potrafią wyjść poza rynsztokowy język, co uwłacza współczesnym, jak i pamięci naszych wspaniałych kobiet, które tworzyły polską historię.

Pomimo tego, w tym całym zamieszaniu pojawiają się działania organizowane lokalnych organizacji przywracających wiarę w wartości katolickie i w drugiego człowieka. Już po raz drugi z przyjemnością informujemy o akcji podjętej w Jelczu-Laskowicach. Fundacja Małych Stópek ze Szczecina przeprowadziła akcję w parafiach katolickich, polegającą na zbiórce artykułów higienicznych dla domów samotnej matki, hospicjów i domów dziecka.

Do akcji na terenie parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu Laskowicach przyłączyło się Stowarzyszenie Patriotyczne Contumences, Straż Narodowa, Prolajferzy, rodziny z dziećmi, młodzież, samorządowcy, katolicy, kibice. Dnia 19 grudnia br. przedstawiciele wymienionych grup przeprowadzili zbiórkę potrzebnych artykułów wśród mieszkańców. Docelowa zbiórka była planowana dla hospicjum w Wierzbicach (woj. dolnośląskie). Efekt akcji zaskoczył pozytywnie samych uczestników. Udało się zebrać pełne kosze produktów higienicznych i spożywczych.

 

Akcja ta przyniosła również wspaniały przykład solidarności wśród Polaków. Przedsiębiorstwo rolne, dla którego wymienione wyżej organizacje niedawno pomogły rozdysponować chryzantemy przekazało drzewka bożonarodzeniowe dla każdej instytucji. Ilość zebranych produktów pozwoliła podzielić się materiałami dodatkowo z domem samotnej matki we Wrocławiu artykułami higienicznymi wraz z dwoma choinkami. Hospicjum w Wierzbicach otrzymało, poza zbieranymi materiałami, sześć sztuk drzewek. Organizatorzy resztę produktów spożywczych przekazali na zbiórkę Caritas.

W akcji ogromnej pomocy udzielił ksiądz proboszcz Janusz Nowicki. Przykład ten jasno ukazuje, że prawdziwą pomoc dla potrzebujących kobiet niosą organizacje przede wszystkim odwołujące się do tradycji katolickiej i narodowej. Prawdziwy obraz polskiej kobiety to osoba wrażliwa na potrzeby innych, gotowa pomagać, umiejąca posługiwać się polską mową, a nie grubiańską nowomową, niegodną człowieka cywilizowanego.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę wszelkim osobom popierającym organizatorów tych protestów ilu domom samotnej matki udzielili oni wsparcia? Do ilu hospicjów, w których przebywają również kobiety przyszli oni z pomocą? A ilu w tym czasie kobietom w potrzebie pomocy udzielił Kościół katolicki, brutalnie atakowany przez ten nurt, dyskryminujący poszczególne grupy w zależności od swojego widzimisie?

Krzysztof Żabierek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!