Wiadomości

Przywódca Chin odrzucił zaproszenie Putina? Pieskow tłumaczy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Japoński dziennik “Yomiuri” powołując się na źródła dyplomatyczne w Pekinie, donosi, że przywódca Chin Xi Jingping miał odmówić Władimirowi Putinowi wizyty w Moskwie. Informacje te skomentował rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Władimir Putin już od dawna zabiega o wizytę Xi Jinpinga w Moskwie. Przyjazd przywódcy światowego mocarstwa do Rosji byłby mocnym sygnałem dla całego świata, że Kreml nie jest izolowany na arenie międzynarodowej, a także znakomitym paliwem dla machiny propagandowej Rosji. Wszystko wskazuje jednak na to, że Władimir Putin musi obejść się smakiem, a Jingping w najbliższym czasie nie zjawi się w Moskwie.

W odpowiedzi na doniesienia medialne, na stronach rosyjskich agencji informacyjnych błyskawicznie pojawiło się mocno wyeksponowane dementi rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa.

“Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Peskow zdementował we wtorek medialne doniesienia, że chiński przywódca Xi Jinping rzekomo odrzucił zaproszenie prezydenta Władimira Putina do złożenia wizyty w Rosji” – informuje agencja TASS.

– Jest to całkowita nieprawda – powiedział Pieskow dodając, że wszystkie wzajemne wizyty prezydenckie zostaną zrealizowane po tym, jak chińska strona zacznie stopniowo znosić ograniczenia przeciw COVID-19.

– Sprawa polega na tym, że pewne ograniczenia przeciw COVID-19 nadal obowiązują w Chinach, jest to absolutnie normalne i zrozumiałe – dodał rzecznik Kremla który podkreślił, że „istnieje ważne zaproszenie dla Władimira Putina do odwiedzenia Chin i dla Xi Jinpinga do odwiedzenia Rosji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!