Wiadomości

Przyszedł na spotkanie z 12-latką. To była pułapka /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wrocławskim parku doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który umówił się w internecie z 12-letnią dziewczynką. 45-letniego mieszkańca Krotoszyna przekazano policji.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę. Członkowie organizacji Child Guard Unit Poland (jej celem jest „zwalczanie procederu pedofilii w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu”) dokonali obywatelskiego zatrzymania 45-letniego mężczyzny, który umówił się z dzieckiem.

Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych pokazano też rozmowę z 45-latkiem, który próbował tłumaczyć się ze swojego postępowania.

Mężczyzna sam przyznał, że umówił się z dziewczynką, która wielokrotnie pisała mu, że ma 12 lat. Pytany, co chciał osiągnąć mówi, że nie wie i nie zdawał sobie sprawy z tego, jak spotkanie przebiegnie. – To moja pierwsza taka wycieczka – przyznał.

Dalej mówił, że w sieci rozmawiał też z innymi dziećmi (pięcioma albo sześcioma). Na nagraniu widać, że mężczyzna przyniósł na spotkanie małego pluszowego misia, który miał być prezentem dla dziewczynki. Mężczyźni, którzy zatrzymali 45-latka mówią też, że znają treść wiadomości wysyłanych do dziecka; mężczyzna miał też wysyłać nagie zdjęcia.

Zobacz nagranie z akcji: Zatrzymanie obywatelskie 45-latka

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!