Europa Wiadomości

Przypomnijmy słowa burmistrza Londynu: “Ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przy okazji wczorajszego zamachu w Londynie wspomnieć słowa burmistrza Londynu, który parę miesięcy temu wypowiedział swe słynne słowa, które oburzyły miliony osób nie tylko w Wielkiej Brytanii ale również na całym świecie.

Zdaje się, że burmistrz Londynu Sadiq Khan nie widzi w tym nic “nienormalnego”. Wszak ataki terrorystyczne w mniemaniu tego człowieka to rzecz zwyczajna i tak być musi. Na fotelu burmistrza Sadiq zasiada od maja 2016 roku. Jest muzułmaninem.

– Ataki terrorystyczne są częścią życia wielkim w mieście – powiedział parę miesięcy temu.

Remedium? Więcej policji, zwiększać bezpieczeństwo. Według burmistrza Londynu, duże miasta na całym świecie MUSZĄ się z tym liczyć.

Sadiq Khan 6 maja 2016 wygrał wybory na burmistrza Londynu, pokonując Zaca Goldsmitha z Partii Konserwatywnej w drugiej turze głosów stosunkiem 56,8 proc. do 43,2 proc. 7 maja objął urząd.

Z ponad 1,31 mln głosów, został politykiem z najwyższym osobistym mandatem demokratycznym w historii Wielkiej Brytanii, pokonując rekord wcześniejszego burmistrza brytyjskiej stolicy Borisa Johnsona, który w 2008 dostał 1,17 mln głosów.

Źródło: wrealu24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!