Wiadomości

Przymusowe małżeństwa nową metodą prześladowań chrześcijanek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W ostatnim czasie prześladowania nasiliły się wyraźnie w regionie Sahelu. Stąd na indeksie trzy nowe kraje z tego regionu Niger, Burkina Faso i Kamerun” – mówi Radiu Watykańskiemu Cristian Nani, kierujący biurem Open Doors we Włoszech.

„Cały region Sahelu jest zdestabilizowany, Dżihad coraz bardziej się rozprzestrzenia, działa tam 27 różnych radykalnych grup islamskich. Wszystkie łączy jeden wspólny cel: żądza wyeliminowania obecności chrześcijańskiej na tym terenie – mówi papieskiej rozgłośni Cristian Nani.

„Podam przykład: bojówkarze pojawiają się w wioskach na północy Burkina Faso i dają 3-dniowe ultimatum konkretnym rodzinom chrześcijańskim, że mają stamtąd zniknąć. Jeśli tak się nie stanie, zabijają ich“ – dodaje Nani.

W swym raporcie Open Doors wskazuje na wykorzystywanie seksualne, jako nowe i nasilające się narzędzie prześladowań.

„Coraz więcej kobiet jest porywanych i siłą zmuszanych do poślubienia swych oprawców, a w konsekwencji wyrzeczenia się wiary” – podkreśla Cristian Nani.

„To dane są wciąż trudne do dokładnego ustalenia, jednak dzięki naszym poszukiwaniom potwierdziliśmy 8,5 tys. przypadków przemocy seksualnej wobec chrześcijanek. Kobiet, które są porywane kiedy wracają z targu, gdzie robiły zakupy. Wywozi się je w nieznane. Są gwałcone, a czasami niestety również zabijane – mówi Nani.

– Wiemy, że odkryte dotąd przypadki przemocy seksualnej i przymusowych małżeństw, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Będziemy to dalej badać. Co najmniej 23 chrześcijanki każdego dnia padają ofiarą przemocy seksualnej. Myślę, że to mówi samo za siebie“ – zauważa szef biura Open Doors we Włoszech.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2020-01/raport-open-doors-przesladowanie-chrzesicjan.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!