Wiadomości

Przygotowywali zamach na synagogę. „Mój klient jest pochodzenia żydowskiego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowojorskiej policji udało się ująć “faszystę” usiłującego dokonać ataku terrorystycznego na synagogę. Jeden z niedoszłych zamachowców okazał się  być… Żydem, wnukiem “ocalałego z holokaustu”  – donosi The New York Post.

Jeden z dwóch mężczyzn oskarżonych o spisek mający na celu atak na nowojorskie synagogi jest Żydem i wnukiem ocalałego z Holokaustu. Decyzją sądu kryminalnego na Manhattanie na 22-letniego Matthew Mahrer nałożono kaucję w wysokości 150.000 USD w związku z zarzutem nielegalnego posiadania broni.

„Jest tu wiele niejasności” – powiedział obrońca Brandon Freycint o Mahrerze, u którego rzekomo zdiagnozowano autyzm, chorobę afektywną dwubiegunową, lęk i ADHD.

„Mój klient jest pochodzenia żydowskiego. Mieszka z rodzicami, a jego dziadek jest w rzeczywistości 93-letnim ocalałym z Holokaustu, a mój klient jest jego opiekunem w niepełnym wymiarze godzin” – powiedział Freycinet.

Według źródeł policyjnych Mahrer i kumpel Christopher Brown zostali zatrzymani w piątek na Long Island Rail Road z bronią i nazistowską opaską.

Prokuratura poinformowała, że ​​policja skonfiskowała naładowany pistolet z powiększonym magazynkiem i kamizelkę kuloodporną z mieszkania Mahrera w Upper West Side, którą on i jego kumpel planowali użyć podczas ataku na synagogę…

Źródło: https://nypost.com/2022/11/20/matthew-mahrer-who-made-threats-against-nyc-synagogue-is-jewish-kin-of-a-holocaust-survivor-lawyer/

Czytaj też:

Dyrektor Jewish Community Center sprawcą „antysemickiego incydentu” w Krakowie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!