Wiadomości

Działącze Młodzieży Wszechpolskiej przerwali krakowskie spotkanie z gloryfikatorką UPA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Próba wręczenia Oksanie Zabużko publikacji poświęconej zbrodni wołyńskiej oraz głośny protest publiczności przerwały krakowskie spotkanie z pisarką, która chwali zbrodniczą organizację nacjonalistyczną OUN-UPA – czytamy na portalu pch24.pl.

Na poniedziałkowy wieczór Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaplanowało spotkanie z Oksaną Zabużko, ukraińską pisarką, poetką i eseistką, która od lat wychwala wsławioną zbrodniami na Polakach organizację OUN-UPA.

Na plakacie firmującym wydarzenie znalazły się także loga miasta oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rada Miasta Krakowa wraz z kapitułą nagrody im. Stanisława Vincenza postanowiły przyznać literatce tegoroczne trofeum za promowanie kultury Europy Środkowo-Wschodniej. Nominacja spotkała się z protestami środowisk patriotycznych.

Najpierw przedstawiciele środowisk młodzieżowych próbowali wręczyć pisarce publikację poświęconą zbrodni wołyńskiej. Organizatorzy spotkania nie pozwolili jednak na wymianę poglądów z Zabużko. Zebrana na widowni grupa młodych ludzi zaczęła wznosić okrzyki antybanderowskie. Po chwili pisarka opuściła scenę a spotkanie przerwano.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!