Wiadomości

Przy pomocy motolotni przemycał papierosy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG przechwycili papierosy, które zostały przemycone przez granicę przy użyciu motolotni.

W nocy (18 października br.) funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobyczowie, obserwując granicę państwową, zauważyli poruszający się na dużej wysokości obiekt latający. Przemieszczał się w głąb terytorium Polski. Dzięki urządzeniom do obserwacji nocnych zlokalizowali miejsce, w którym pilot motolotni wyrzucił pudła. Jak się później okazało, były wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

Funkcjonariusze SG zauważyli także pojazd poruszający się bez włączonych świateł. Zasygnalizowali kierowcy, aby się zatrzymał. Mężczyzna jednak podjął próbę ucieczki wjeżdżając do lasu, a po porzuceniu samochodu także pieszo. Został ujęty. 27-letni obywatel Ukrainy, który wcześniej legalnie wjechał do Polski, w aucie miał pakiety wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 120 tys. zł. Ukrainiec odpowie za przestępstwo skarbowe. Trwa ustalanie organizatorów przemytu.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!