Gospodarka Polska Wiadomości

Przewoźnicy, pszczelarze i leśnicy dołączają do protestu rolników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już w najbliższy piątek 9 lutego w całej Polsce rolnicy wyjadą na drogi by okazać swój sprzeciw wobec polityki Komisji Europejskiej, która narzuciła Zielony Ład i zgodziła się na bezcłowy i nielimitowany import towarów rolnych z Ukrainy. Aktualnie na mapie jest prawie 200 protestów, a do rolników dołączyły nowe grupy.

Przewoźnicy, pszczelarze i przedsiębiorcy leśni dołączają do protestu rolników.  Każdego dnia rolnicy i związkowcy organizujący protesty podają nowe informacje o ich przebiegu w każdej z niemal 200 lokalizacji. Na swoim profilu na Facebook Komitet Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu zapowiedział wsparcie dla rolników, którzy organizują piątkowy ogólnopolski protest.

“Dzień dobry Przewoźnicy! Już za 2 DNI odbędą się strajki ROLNIKÓW w całej POLSCE‼️ Sprawdź, gdzie masz najbliżej, aby dołączyć do naszych kolegów (Link) Wsiadaj w swój ciągnik siodłowy i dołącz do ciągników rolniczych‼️ JEDNOCZYMY SIĘ  Dzisiaj w godzinach popołudniowych oczekujcie na kolejne informacje! Mamy dla Was NOWE wiadomości, NOWE DZIAŁANIA. KOPIPT NIE ŚPI, KOPIPT DZIAŁA!”napisał na Facebook Komitet Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu (KOPiPT) na Facebook.

KOPiPT ma 3 postulaty, z którymi włącza się do protestu rolników:

  1. Rezygnacja z zakazu wyprzedzania aut ciężarowych.
  2. Eliminacja nieuczciwej konkurencji transportowej z udziałem kapitału z Rosji i Białorusi.
  3. Zmiana niekorzystnych przepisów dotyczących pakietu mobilności.

Swoje poparcie dla rolników zgłosili w ostatnich dniach także pszczelarze i przedsiębiorcy leśni.

-Uważamy, że zarówno polska żywność wyprodukowana przez polskich rolników powinna trafiać na polskie stoły, jak i drewno z polskich lasów powinno trafiać do polskich fabryk, gdzie przerabiane daje pracę i dobrobyt obywatelom. Lansowana ostatnio w Unii Europejskiej polityka ochrony środowiska zwana Europejskim Zielonym Ładem uderza zarówno w sektor rolny, jak i leśny (..).

Dlatego też uważamy, że zarówno protest rolników, jak i firm, które go wspierają jest zasadny i potrzebny – piszą władze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego Oddział Wrocław w liście do NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

Jak poinformował rzecznik rolniczej Solidarności Adrian Wawrzyniak, także pszczelarze zgłosili się do Związku z chęcią poparcia protestu rolników w dniu 9 lutego br.

Polecamy również: Ukraińska Miss Japonii rezygnuje z tytułu. Spała z sędziami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!