Wiadomości

Przewoził nielegalnych migrantów. Uciekając przed kontrolą potrącił funkcjonariusza SG

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

7 lipca około godz. 7.00, po pościgu, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 2 kierowców samochodów osobowych, którzy przewozili nielegalnych migrantów. Podczas ucieczki jeden z nich potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej.

Kierowcy (obywatel Indii z polską kartą pobytu i obywatel Pakistanu z hiszpańskim pobytem), mimo sygnałów podawanych przez patrol SG, nie zatrzymali się do kontroli. Zaczęli uciekać, ale gdy zwolnili przed światłami ze względu na tworzący się przed nimi korek, podjęto próbę zatrzymania ich. W tym czasie obywatel Indii, jadący pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych, potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej. Oddano strzały- ostrzegawczy i w oponę pojazdu. Kierowca przejechał jeszcze kilkaset metrów i jego auto wypadło z drogi. W działaniach uczestniczyli również augustowscy policjanci, którzy pomogli w zatrzymaniu uciekającego mężczyzny. Okazalo się, że obaj kierowcy przewozili po jednym nielegalnym migrancie, prawdopodobnie obywatelu Iraku. Prowadzone są dalsze czynności w celu ustalenia tożsamości cudzoziemców.

Obywatele Indii i Pakistanu usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, niezatrzymania się do kontroli mimo podawanych sygnałów oraz prawdopodobnie czynnej napaści na funkcjonariusza SG. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

Poszkodowany funkcjonariusz z Podlaskiego Oddziału SG nie doznał poważnych obrażeń.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!