Wiadomości

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych ostrzega, że Biden ​​będzie „szerzył moralne zło i zagrażał ludzkiemu życiu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańska Konferencja Biskupów Katolickich (USCCB) surowo potępiła program aborcji prezydenta Bidena, argumentując, że postawi „zło moralne” jako „nadrzędny priorytet” dla wiernych.

„Muszę zaznaczyć, że nasz nowy Prezydent zobowiązał się do prowadzenia pewnych działań, które sprzyjałyby moralnemu złu orazi zagrażały ludzkiemu życiu i godności, najpoważniej w dziedzinie aborcji, antykoncepcji, małżeństwa i płci” – powiedział arcybiskup Los Angeles Jose Gomez który pełni funkcję prezesa USCCB.

„Głęboko niepokojąca jest wolność Kościoła i wolność wierzących do życia zgodnie z własnym sumieniem” – dodał abp Gomez.

Jego komentarze pojawiły się w ramach szerszej dyskusji na temat polityków amerykańskich, takich jak przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Kalifornii, którzy identyfikują się jako katolicy, ale prowadzą politykę sprzeczną z nauczaniem Kościoła.

W trakcie kampanii wyborczej Biden zmienił swoje wieloletnie stanowisko w sprawie poprawki Hyde’a, która blokuje finansowanie aborcji przez większość podatników. Zobowiązał się również do wprowadzenia zmian, które – według konserwatystów – pozwolą na usankcjonowanie aborcji do momentu narodzin.

/Fox News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!