Wiadomości

Brytyjska odmiana koronawirusa jest już w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Laboratorium genXone poinformowało, że zidentyfikowało brytyjską odmianę koronawirusa B.1.1.7. Pacjent, u którego test potwierdził obecność wirusa, to osoba z Małopolski – podało RMF.

Jak informuje geXone SA, które jest prywatnym laboratorium, zajmującym się m.in. przeprowadzaniem testów na obecność SARS-CoV-2, zidentyfikowano brytyjską odmianę koronawirusa u jednego z chorych. Pacjent jest z województwa małopolskiego.

Laboratorium na swojej stronie informuje, że w minionym roku zrealizowało ponad 86 tysięcy testów diagnostycznych w kierunku zakażenia koronawirusem oraz innych infekcji.

– Wyniki te zostały udostępnione w międzynarodowej bazie GISAID, która powstała, aby udostępniać dane o wirusach grypy, jednak w obliczu trwającej epidemii baza została dostosowana również do publikacji informacji o zidentyfikowanych wirusach powodujących chorobę COVID-19. genXone jest jedynym komercyjnym podmiotem, który do tej pory wsparł inicjatywę sekwencjonowania koronawirusa, a po ostatnim uzupełnieniu bazy stał się jednocześnie liderem jeśli chodzi o ilość opublikowanych w Polsce wyników tej analizy – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!