Wiadomości

Przewodniczący Episkopatu: Szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii LGBT+

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii LGBT+, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji” – stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w wydanym oświadczeniu.

„Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT+”. Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej” – ocenił w oświadczeniu abp Gądecki.

„Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje »flagą wolności«, ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” – czytamy w oświadczeniu Przewodniczącego Episkopatu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!