Europa Wiadomości

Przewodnicząca Komisji ds. Rodziny chce zablokowania portali randkowych na terenie Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ja informuje portal nczas.com Tamara Pletnyowa, przewodnicząca Komisji ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci w rosyjskiej Dumie wezwała parlamentarzystów, by blokować portale oraz aplikacje randkowe. Jej zdaniem, są pełne oszustów i osób szukających swobodnego seksu bez zobowiązań. Zamiast tego, państwo powinno promować normalne związki.

Pletnyowa powiedziała, że „poparłaby w pełni” ograniczenie dostępu do Internetu przez platformy randkowe. Zaznaczyła, że to chroniłoby „normalne” związki między mężczyznami a kobietami.

70-letnia parlamentarzystka wspomniała przy tym lata swojej młodości. Wówczas „ludzie poznawali się w transporcie, na ulicach, potańcówkach, ale nie oznaczało to, że zaraz się pobiorą”. – A teraz co? Naciskasz przycisk i jeśli masz sparowanie, to znaczy „zróbmy to”, tak? – mówiła parlamentarzystka Komunistycznej Partii.

Czerwona skorzystała z okazji, by potępić w ogóle Internet i zachęcić do jego ograniczenia. – Wszystko, co złe pochodzi od naszych dzieci i młodzieży, ale także starszych, którzy również tam [w Internecie – red.] siedzą. Tam są oszczerstwa i kłamstwa. Ludzie myślą, że to miejsce, w którym można mówić o kimkolwiek źle i nigdy nie zostać pociągniętym do odpowiedzialności – grzmiała komunistka Tamara Pletnyowa.

Wypowiedź komunistki nie zyskała poparcia parlamentu, a szczególnie przedstawiciela rządzącej Jednej Rosji, Antona Gorelkina, który stanowczo bronił portali randkowych. – Badania pokazały, że nawet 30 proc. małżeństw w Rosji pochodzi z serwisów randkowych. Jeśli je zabierzemy – co pozostanie? – pytał.

No cóż… Posłanka jak na komunistkę prezentuje bardzo konserwatywne podejście do życia. Czyżby piekło zamarzło?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!