Wiadomości

Przetarg na transportery opancerzone dla policji – wpłynęły dwie oferty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja zamierza kupić osiem transporterów opancerzonych, w tym dwa wyposażone w platformę szturmową. Wpłynęły dwie oferty, przy czym obie mieszczą się w założonym przez KGP budżecie.

Jak wynika z informacji podanej przez Komendę Główną Policji, w przetargu na 8 transporterów opancerzonych pojawiły się dwie oferty. Obie mieszczą się w zakładanych przez Policję budżecie, który opiewa na 31 mln złotych.

Cenowo, obie propozycje kształtuję się podobnie. Tańszą ofertę, bo wynoszącą 24 756 342 zł brutto, zaproponował austriacki Franz Achleitner Fahrzeugbau und Reifenzentrum GmbH. AMZ Kutno dostawę transporterów wycenił na 24 999 998,46 zł brutto.

Przy ocenie ofert, Policja będzie brać pod uwagę cenę (60 proc.), specyfikę urządzeń służących do samodzielnego demontażu lub montażu na i z pojazdu wskazanej wcześniej platformy szturmowej (25 proc.), kryterium samouszczelniającego się po przestrzeleniu zbiornika paliwa (11 proc.), czujniki parkowania z przodu i z tyłu, z co najmniej sygnalizacją wizualną i akustyczną (2 proc.), a także obecność elektrycznie sterowanych lusterek zewnętrznych w pojazdach (2 proc.).

Lekki Transporter Opancerzony – LTO ma być przeznaczony do przewozu w jego wnętrzu 8 funkcjonariuszy, w tym kierowcy, wraz z wyposażeniem służbowym. Ma być wykorzystywany w trakcie akcji i operacji policyjnych, ale również do transportu osób wymagających zwiększonej ochrony. Transportery mają poruszać się po drogach twardych z prędkością maksymalną wynoszącą co najmniej 95 km/h, zaś po bezdrożach z prędkością maksymalną wynoszącą co najmniej 30 km/h. Zbiorniki paliwa mają pozwalać pojazdom na pokonywanie dystansu 650 km po drogach twardych oraz 300 km po drogach gruntowych lub bezdrożach.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!