Wiadomości

Przeszło 150 holenderskich kibiców aresztowano za śpiewanie antysemickich piosenek w drodze na mecz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lokalne media podają, że zatrzymani to kibice AZ Alkmaar, którzy byli na stacji metra w drodze na mecz z “żydowskim klubem Ajax Amsterdam”.

Holenderska policja aresztowała w sobotę ponad 150 fanów piłki nożnej po tym, jak w drodze na mecz w Amsterdamie skandowali antysemickie hasła. Incydent miał miejsce na stacji metra w pobliżu stadionu Johan Cruijff ArenA, siedziby Ajaksu Amsterdam, około godziny 19:30. czasu lokalnego, podała policja w oświadczeniu.

„Policja aresztowała dziś wieczorem 154 kibiców piłki nożnej za śpiewanie antysemickich piosenek w metrze” – poinformowała policja. „Kilka razy proszono kibiców, aby przestali śpiewać”, zanim podjęto działania” – dodali.

Funkcjonariusze zatrzymali ich pod zarzutem znieważenia publicznego. Policja nie podała nazwy klubu kibiców, ale Ajax, obecnie trzeci w tabeli Eredivisie za Feyenoordem i PSV, zmierzył się z czwartym AZ Alkmaar. Lokalna stacja informacyjna AT5 poinformowała, że ​​aresztowani byli sympatykami AZ. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Przeciwnicy Ajaksu często nazywają klub „Żydami” i jest to związane z dużą liczbą Żydów mieszkających w Amsterdamie, zanim zostali deportowani do nazistowskich obozów śmierci podczas II wojny światowej. Ajax miał również kilku żydowskich prezesów i zawodników w latach 60. i 70., w tym takich jak były kapitan reprezentacji Holandii Bennie Muller i Sjaak Swart.

Źródło:
https://www.timesofisrael.com/over-150-dutch-soccer-fans-arrested-after-antisemitic-songs-on-way-to-match/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!