Wiadomości

Przerażające sceny w Hongkongu. Płonął 42-piętrowy wieżowiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Hongkongu w ogniu stanął 42-piętrowy wieżowiec. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się na sąsiednie budynki. W akcji wzięło udział 250 strażaków i ratowników. W wyniku pożaru ranne zostały dwie osoby.

W czwartek 2 marca około godz. 16 czasu polskiego w znajdującej się obok portu gęsto zaludnionej dzielnicy handlowej i turystycznej Tsim Sha Tsui wybuch pożar. W tym rejonie miasta mieści się wiele sklepów i klubów nocnych. W ogniu stanął 42-piętrowy wieżowiec. Płomienie początkowo pojawiły się na wyższych kondygnacjach budynku. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji pożar mógł wybuchnąć na bambusowym rusztowaniu na zewnątrz budynku – poinformowała Al Jazeera.

Ogień zaczął się rozprzestrzeniać na pobliskie bloki mieszkalne. Niektóre fragmenty rusztowania spadały na ulicę. Łącznie zapaliło się sześć budynków, ale płomienie zostały ugaszone. Pożar widoczny był z drugiej strony Portu Wiktorii. W sumie konieczne było ewakuowanie około 170 osób. Nie ma informacji o ofiarach. Ranne zostały dwie osoby, które z oparzeniami przewieziono do szpitala.

Strażakom udało się opanować pożar w piątek, około godziny 1 czasu polskiego. W akcję zaangażowanych było 250 strażaków i ratowników. Dokładne przyczyny pożaru są obecnie ustalane. Hongkong jest jednym z ostatnich miejsc na świecie, gdzie używa się bambusowych rusztowań. W Chinach kontynentalnych są one zakazane.

/wprost.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!