Wiadomości

Donald Tusk pozywa za przypominanie jego słów „fur Deutschland”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk pozwał TVP, Danutę Holecką i Jarosława Olechowskiego za przypominanie jego słów „fur Deutschland”, które miały niszczyć jego wizerunek. Lider PO domaga się m.in. przeprosin i wpłaty pieniędzy na cel społeczny.

Portal Salon24.pl poinformował, że były premier pozwał TVP za „wielokrotne przypominanie w programach informacyjnych wypowiedzianych przez niego po niemiecku słów”. Według Tuska wypowiedź emitowano, aby zniszczyć jego wizerunek. Szef PO domaga się usunięcia z sieci 54 materiałów „Wiadomości” TVP.

Dodatkowo Tusk chce przeprosin od szefowej programu Danuty Holeckiej oraz wydawcy i szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego. W przypadku, gdyby sąd nie zgodziły się na usunięcie materiałów z sieci, TVP miałoby na 60 dni umieścić przeprosiny w czarnej ramce w treści każdego spornego artykułu.

Pozwani po przegranej w sądzie za każdy dzień zwłoki musieliby płacić po 15 tysięcy złotych. Treść miałaby się także pojawić na stronie głównej tvp.pl w kontekście przeprosin ze strony Holeckiej i Olechowskiego. Tusk domaga się też przeprosin w spocie pięciokrotnie emitowanych przed głównym wydaniem „Wiadomości” i 5 tys. złotych od Holeckiej i Olechowskiego na cel społeczny.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!