Wiadomości

Przemycał ludzi przez granicę, na widok patrolu Straży Granicznej ukrył się w rzece

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej zatrzymali obywatela Ukrainy, który nielegalnie przekroczył granicę do Polski. Mężczyzna zostawił po stronie ukraińskiej trzech cudzoziemców, których zamierzał przeprowadzić przez granicę.

Funkcjonariusze SG otrzymali od strony ukraińskiej informację o zatrzymaniu przy granicy trzech migrantów azjatyckiego pochodzenia. Czwarta osoba, najprawdopodobniej przewodnik grupy, zbiegła w kierunku Polski. Podjęto poszukiwania. W akcji wykorzystano m.in. kamery termowizyjne oraz śmigłowiec SG. Ustalono miejsce przekroczenia granicy oraz zawężono obszar poszukiwań do koryta przepływającej w okolicy rzeki.

Po trwającej kilka godzin akcji m.in. z wykorzystaniem pontonu, funkcjonariusze SG zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się w rzece pod niewielkim mostem. Na podstawie sprawdzeń w bazach danych Straż Graniczna potwierdziła, że jest to 48-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec był znany ukraińskim służbom granicznym w związku z próbami przerzutu ludzi przez granicę. Spędził już kilka lat w tamtejszym więzieniu. Mężczyzna został przekazany w ramach readmisji na Ukrainę, gdzie po raz kolejny odpowie za zaangażowanie w nielegalny transgraniczny proceder. Został ponadto wpisany do wykazu osób niepożądanych w Polsce. Nie będzie mógł wjechać do strefy Schengen przez następne 3 lata.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!