Wiadomości Wiara

Abp Wacław Depo zaapelował o przyjęcie projektu „Zatrzymaj aborcję”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O przyjęcie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” zaapelował ks. abp Wacław Depo podczas uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze. Metropolita częstochowski wezwał też do odwagi w obronie życia za przykładem Argentyny. Tamtejszy parlament w ubiegłym tygodniu odrzucił projekt ustawy w sprawie legalizacji tzw. aborcji.

Ks. abp Wiesław Depo w swojej homilii wskazał, że „przyszłość Polski zależy od tego, czy nasze prawo będzie miało źródło w Bogu”.

– Episkopat Argentyny, dziękując za tę odważną decyzję politykom, wskazał na wielkie duszpasterskie wyzwanie – aby głosić Ewangelię życia z jeszcze większą jasnością wartości życia: że każde i cale życie jest ważne. Idźmy za tym przykładem, na polu zmagań w Polsce „Zatrzymaj aborcję”. Bo przyszłość Polski zależy od tego, czy nasze prawo będzie miało źródło w Bogu, czy powołując się na procedury prawne, będzie otwarte, tolerancyjnie na zło i śmierć – powiedział ks. Arcybiskup.

Obecnie polskie prawo dopuszcza możliwość zabicia dziecka w trzech przypadkach: zagrożenia życia matki, poczęcia w wyniku popełnienia czynu zabronionego oraz ze względu na chorobę dziecka. Obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcje” likwiduje tę ostatnią przesłankę.

Pod dokumentem podpisało się 830 tys. Polaków. Projekt trafił do Sejmu na początku stycznia. Od lipca czeka na rozpatrzenie przez specjalną podkomisję.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!