Wiadomości

Przemoc i przestępstwa na tle seksualnym – festiwal rockowy w Szwecji odwołany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z powodu przestępstw na tle seksualnym, do których doszło na rozpoczętym w środę festiwalu rockowym Bravalla w mieście Norrkoeping na południowym wschodzie Szwecji, przyszłoroczna edycja imprezy nie odbędzie się – poinformował w sobotę organizator festiwalu.

– Mam tego dość. Przemoc zabija festiwalową atmosferę, miłość do muzyki, a przede wszystkim krzywdzi ludzi – oświadczył pomysłodawca i organizator festiwalu Bravalla, Folkert Koopmans.

Według policyjnych statystyk do soboty podczas tegorocznej imprezy zgłoszono 11 przypadków molestowania seksualnego, napaść na tle seksualnym oraz gwałt.

Do gwałtu na 15-letniej dziewczynie miało dojść w piątek wieczorem wśród publiczności w trakcie koncertu szwedzkiego piosenkarza Hakana Hellstroema. Ofiara została przewieziona do szpitala, policja wciąż poszukuje sprawcy.

Do przypadków przemocy na tle seksualnym na tej imprezie dochodziło także w poprzednich latach.

Organizowany od 2013 roku festiwal Bravalla, na którym prezentują się zespoły grające muzykę rockową, hardrockową, a także pop oraz hiphop, gromadzi podczas każdej edycji około 50 tys. młodych ludzi.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!