Europa Wiadomości

Przedszkole w Hanowerze chciało seksualizować 3-latki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemieckie przedszkole chciało zorganizować pokój zabaw seksualnych dla dzieci

Przedszkole w Hanowerze planowało utworzyć tzw. „pokój do poznawania ciała” przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia wzwyż. Po protestach rodziców, niemieckie ministerstwo edukacji wstrzymało realizację kontrowersyjnego projektu.

Jak podaje portal pch24.pl skrajnie lewicowa dyrekcja przedszkola chciała zachęcać dzieci do czynności seksualnych. Placówka miała zamiar utworzyć specjalny pokój, w którym dzieci mogłyby się nawzajem dotykać. Te skandaliczne plany zablokował niemicki urząd ds. dzieci, Jugendamt.

Placówka należy do grupy Arbeiterwohlfahrt obecnej w wielu landach Niemiec. Jugendamt uznał, że pomysł pedagogiczny, który zamierzano zrealizować w przedszkolu, zagraża dobru dzieci, dlatego podjęto decyzję o blokadzie utworzenia pokoju seksualnego dla podopiecznych. Blokadę wsparło również ministerstwo kultury landu, Dolnej Saksonii.

Przedszkole rozesłało wcześniej informację do rodziców, wskazując na szereg zasad, które będą obowiązywać w pokoju seksualnym. „Każde dziecko samo decyduje, czy oraz z kim będzie chciało bawić się w cielesne i seksualne gry” – głosił jeden z punktów.

Kierownictwo grupy Arbeiterwohlfaht twierdzi, że chodzi o nadinterpretację a w kierowanych przez nią przedszkolach nie ma pomieszczeń, w których dzieci byłyby zachęcane do nagości i zabaw seksualnych.

Idea „wspierania” zabaw seksualnych dzieci miała pochodzić tymczasem z jednego z biuletynów pedagogicznych organizacji ProFamilia, niemieckiego zrzeszenia placówek zajmujących się „planowaniem rodziny” oraz „edukacją seksualną”. ProFamilia zajmuje się między innymi wspieraniem polityki legalnej aborcji.

W niektórych placówkach ProFamilia zabija się dzieci nienarodzone; w innych przeprowadza się też sterylizacje.

Jednym z inicjatorów powstania ProFamilia była Margaret Sanger, która zapoczątkowała w USA działalność Planned Parenthood, organizacji zarabiającej na masowych aborcjach.

Polecamy również: TVP zamierza ukrywać prawdę o ludobójstwie na Wołyniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!