Wiadomości

Przedstawiciele obydwu Korei zainaugurowali projekt łączenia infrastruktury drogowej i kolejowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciele obydwu Korei zainaugurowali projekt łączenia infrastruktury drogowej i kolejowej Południa oraz Północy. Uroczystość odbyła się w granicznej miejscowości Kaesong po północnokoreańskiej stronie granicy.

W ceremonii wzięło udział około stu przedstawicieli Korei Południowej, których na terytorium Korei Północnej przewiózł specjalny pociąg. W skład południowokoreańskiej delegacji weszli przedstawiciele władz, a także rodzin rozdzielonych po zakończeniu wojny koreańskiej.

Projekt stworzenia połączeń drogowych i kolejowych między obydwiema Koreami to wynik ustaleń, które zapadały w październiku tego roku podczas spotkania prezydenta Republiki Korei Mun Dze Ina i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.

Dzisiejsza ceremonia ma jednak głównie wymiar symboliczny, gdyż prace związane z budową lub modernizacją infrastruktury nie mogą rozpocząć się ze względu na międzynarodowe sankcje wobec komunistycznej Północy. Stany Zjednoczone czekają na konkretne propozycje Pjongjangu dotyczące harmonogramu denuklearyzacji.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!