Wiadomości

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA, chodzi o fikcyjne faktury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejne osoby zamieszane w proceder wyłudzania podatku VAT. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych do obrotu przez zatrzymanych sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Czworo właścicieli prywatnych firm działających w branży finansowej, doradczej oraz usługowej na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymani działając w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, w latach 2014-2018, wprowadzali do obrotu faktury dokumentujące fikcyjny obrót towarów. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych do obrotu przez zatrzymanych sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Dzisiejsze czynności to kolejny etap wielowątkowego śledztwa, w toku którego wcześniej zarzuty usłyszał już właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury”.

Zatrzymani wraz ze zgromadzonymi w toku czynności materiałami trafią teraz do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!