Europa Polska Wiadomości

Przedsiębiorca z Białorusi oferował łapówki za Karty Polaka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal regiony.tvp.pl Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało polskiego przedsiębiorcę mieszkającego na Białorusi, który miał za łapówki załatwiać Karty Polaka i inne dokumenty. Za łapówkę chciał też wwieźć nielegalnie ponad milion dolarów na Białoruś.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że funkcjonariusze białostockiej delegatury we współpracy z departamentem operacyjno-śledczym CBA zatrzymali mężczyznę.

– Zatrzymany przedsiębiorca miał wręczać łapówki pracownikowi polskiej placówki dyplomatycznej – powiedział Brodowski.

Według śledczych, łapówki miał wręczać za pomoc w uzyskaniu pozwoleń legalizujących pobyt obywateli Białorusi w Polsce. Jednym z dokumentów miała być Karta Polaka. Uzyskiwane zaświadczenia pozwalały obywatelom Białorusi przebywać w naszym kraju i prowadzić działalność gospodarczą na takich samych zasadach, jak Polacy.

– Agenci CBA ustalili, że przedsiębiorca złożył obietnice przekazania kolejnej łapówki – co najmniej 50 tys. dolarów. Ta suma miała mu zapewnić wywiezienie na Białoruś, bez oficjalnych deklaracji i opłat 1-2 mln dolarów – powiedział naczelnik.

Brodowski zaznaczył, że zatrzymany przez CBA przedsiębiorca trafi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie ma usłyszeć zarzuty.

Co wy na to?

Źródło: regiony.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!