Wiadomości

W Warszawie trwa protest w obronie hodowców zwierząt futerkowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Warszawie zebrali się dziś hodowcy zwierząt futerkowych oraz przedstawiciele organizacji rolniczych, by zaprotestować przeciwko planom likwidacji tej branży gospodarki.

Przed siedzibą PiS-u przy Nowogrodzkiej w Warszawie trwa protest rolników przeciwko “Piątce dla zwierząt”. Dziś po południu projektem mają zająć się posłowie. Jak relacjonuje reporter RMF FM – 4 osobowa delegacja weszła do budynku po negocjacjach z policją. Projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenie uboju rytualnego. Temu sprzeciwiają się rolnicy i hodowcy, których przed siedzibą partii rządzącej przy ul. Nowogrodzkiej zgromadziło się już kilka tysięcy.

Początkowo doszło do przepychanek z policją, ponieważ protestujący domagali się wpuszczenia ich delegacji do środka. Sytuacja jednak nieco się uspokoiła, o opanowanie prosili też przez megafon liderzy protestu. Po negocjacjach funkcjonariusze pozwolili wejść do budynku czterem osobom.

Na miejscu są przedstawiciele przemysłu futrzarskiego, drobiarskiego, jest sporo ostrych słów.

– Dzisiaj, jako rolnicy jesteśmy grupą zdradzoną, oszukaną. To będzie ostatni raz, kiedy polscy rolnicy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość, które dzisiaj niszczy polską wieś – usłyszał Paweł Balinowski od jednego z protestujących.

– Będziemy zwracali się później do wszystkich instancji, wszystkich arbitraży międzynarodowych, aby zwrócono nam pieniądze, które utracimy w wyniku tak bandyckiego skoku. To jest bolszewicka ustawa – dodaje kolejny z mężczyzn, biorący udział w manifestacji.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!