Wiadomości

Przed Galerią Jurowiecką w Białymstoku młodzi Czeczeńcy napadli na 12 i 13-latków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białostoccy policjanci zatrzymali trzy młode osoby podejrzane o usiłowanie rozboju na terenie jednej z białostockich galerii. Pierwsza z nich to 14-latka, która wpadła w ręce mundurowych w miniony poniedziałek, a jej starsi kompani wczoraj. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

W miniony poniedziałek, mundurowi z białostockiej prewencji zatrzymali w jednej z galerii na terenie miasta 14-latkę, podejrzaną o usiłowanie rozboju na czterech osobach małoletnich w wieku 12-13 lat. W wyniku intensywnych działań, policjanci zatrzymali wczoraj kolejnych dwóch nieletnich. Jeden z nich wpadł w ręce kryminalnych z II komisariatu na ulicy Pułkowej, drugi natomiast na ulicy Jurowieckiej.

Do zdarzenia usiłowania rozboju doszło kilka dni temu. Do czterech małoletnich przebywających przed wejściem do galerii, podeszły trzy osoby, które grożąc użyciem przemocy żądały e-papierosa. Pokrzywdzeni pod wpływem emocji i strachu zdołali uciec do wnętrza budynku, gdzie udając, że dzwonią do rodziców oraz prosząc o pomoc pracowników jednego ze sklepów, spłoszyli agresorów.

Wszyscy nieletni przyznali się do zarzucanego im czynu i zostali przekazani rodzicom. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

/bialystok.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!