Wiadomości

Przeciwko Covid-19 chce się zaszczepić już 60,9 proc. ankietowanych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zwiększa się odsetek osób, które chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19. Obecnie chce się zaszczepić 60,9 proc. ankietowanych – wynika z sondażu IBRiS dla czwartkowej „Rzeczpospolitej”.

„Rzeczpospolita” opublikowała w czwartek najnowszy sondaż IBRiS, który został przeprowadzony w dniach 8–9 stycznia na 1100-osobowej grupie respondentów. Wynika z niego, że obecnie chce się zaszczepić przeciwko Covid-19 60,9 proc. ankietowanych.

– Przy czym zdecydowanie chcących jest aż 37,2 proc. respondentów. Kolejne 23,7 proc. osób odpowiedziało, że raczej się zaszczepi. Zdecydowanie przeciwnych szczepieniu jest 16,3 proc. respondentów, a 11,8 proc. odpowiedziało, że raczej się nie zaszczepi — czytamy.

Gazeta wskazuje, że styczniowy sondaż pokazał wzrost chętnych na szczepienia przeciwko Covid-19, w porównaniu z poprzednim sondażem z drugiej połowy grudnia aż o 14 punktów procentowych.

– Przy czym największy spadek odnotowano wśród osób, które przed świętami twierdziły, że „raczej się nie zaszczepią”. W grudniu odpowiedziało tak 27,1 proc. respondentów. Trzy tygodnie później grupa ta stopniała do 11,8 proc. — pisze „Rz”.

– Nie zmieniła się natomiast za bardzo grupa osób zdecydowanie sceptycznych wobec szczepienia. W grudniu wynosiła ona 17,1 proc. W styczniu – 16,3 proc. — podaje dziennik.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!