Wiadomości

Kolejna nocna akcja ratunkowa TOPR. Poszukiwano turysty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ratownicy TOPR drugą noc z rzędu w trudnych warunkach prowadzili działania w Tatrach – informuje portal Tatromaniak.

Minionej nocy miały miejsce poszukiwania turysty, który zabłądził schodząc z Karbu w stronę Zielonego Stawu Gąsienicowego. „Znajdował się w bardzo nieprzystępnym terenie, w stanie ogólnym dobrym został zwieziony do Zakopanego. W działaniach ratowniczych brało udział 4 ratowników” – informuje ratownik TOPR Rafał Mikler.

To kolejna „aktywna” noc jeśli chodzi o akcje ratunkowe w Tatrach. Przypomnijmy, wczoraj około 3 w nocy do TOPR dotarło zgłoszenie o turyście, który zabłądził i nie może znaleźć drogi powrotnej z Wielkiej Galerii Cubryńskiej. Z centrali ruszyła wyprawa ratunkowa. Ratownicy w godzinach porannych, w bardzo ciężkich warunkach dotarli w pobliże oczekującego na pomoc turysty. Chwilowa poprawa pogody pozwoliła na przylot śmigłowca i przetransportowanie go do szpitala z odmrożeniami.

W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne. „Duży opad śniegu połączony z wiatrem, słabą widoczność i niskie temperatury. Obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego. Prosimy o rezygnację z wyjść w wyższe partie Tatr.” – apelują ratownicy.

/tatromaniak.pl, ot. Andrzej Mikler/TOPR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!