Wiadomości

Protest przeciwko propagandzie LGBT w Gdańsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Miasta Gdańsk będzie dziś głosować nad wprowadzeniem tzw. Modelu na rzecz równego traktowania. Dokument, który przyznaje środowisku LGBT specjalne przywileje a zarazem dyskryminuje katolików, chcą przeforsować radni Platformy Obywatelskiej. O godzinie 9.00 rozpoczął się protest mieszkańców.

– Chcielibyśmy Państwa bardzo gorąco zaprosić na wielki protest przeciwko wprowadzeniu tzw. Modelu na rzecz równego traktowania. Ten protest rozpocznie się wtedy, kiedy Rada Miasta będzie obradować i głosować nad tym modelem – mówi Marek Skiba z Inicjatywy Obywatelskiej „Odpowiedzialny Gdańsk”.

Dokument promujący homoseksualizm i uderzający w religię za wszelką cenę chce wprowadzić prezydent Paweł Adamowiczowi oraz radni PO. W tej sprawie odbywały się debaty tzw. ekspertów, władze miasta mówią też o konsultacjach społecznych.

– Moduł ekspercki był tak zorganizowany, tak przygotowany, żeby eksperci za dużo nie mieli do powiedzenia. Tam bardzo dużo było dostarczanej „wiedzy” ekspertom, ciężko nazwać te informację rzetelna wiedzą. […]Po co ekspertom wiedza? Skoro powołujemy ekspertów, to bazujemy na ich wiedzy. Tymczasem było inaczej – podkreśla Remigiusz Kwieciński z Gdańskiego Telefonu Zaufania, uczestnik modułu eksperckiego tzw. Karty Równości.

Pod płaszczykiem walki o równość próbuje się narzucić dyktat środowisk homoseksualnych – zwraca uwagę Waldemar Jaroszewicz z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

– Tylko i wyłącznie postulaty stawiane przez środowiska LGBT, czy feministyczne, były wpisywane do protokołów. Nawet w dyskusjach jakie miały miejsce nie można było jednego zdania zmienić. Był taki przypadek, że była propozycja zmiany zapisu jednego z punktów. Zareagował urzędnik mówiąc: tak nie może być, ponieważ pan prezydent uważa, że powinno być tak jak jest – zaznacza Waldemar Jaroszewicz.

Głównym punktem dzisiejszego protestu będzie wspólna modlitwa wszystkich uczestników.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!