Wiadomości

Prośba o pomoc dla kombatanta, któremu spłonęło mieszkanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 98-letniego kpt. Konstantego Kopfa ps. “Pewny” i jego żonę spotkało nieszczęście – ich krakowskie mieszkanie spłonęło niemal doszczętnie. Kapitanowi i jego żonie cudem udało się uratować – żona wyciągnęła swojego już słabowidzącego męża z płonącego mieszkania na klatkę schodową, doznając oparzeń górnych dróg oddechowych. Aktualnie schronili się w domu znajomych.

Kpt. Konstanty Kopf ps. “Pewny” w tym roku skończył 98 lat. Przez półtora roku, będąc w Pogotowiu Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych, walczył z Niemcami, Ukraińcami z UPA i Sowietami. Pod ostrzałem wroga na własnych plecach wyniósł swojego dowódcę z pola walki, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych.

W 1946 r. został aresztowany i torturowany w więzieniu w Rzeszowie. Funkcjonariuszom UB nie udało się złamać Konstantego Kopfa. Kpt. Konstanty Kopf był wieloletnim prezesem Okręgu Małopolskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, często brał udział w spotkaniach, na których chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami.

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych prowadzimy zbiórkę na odbudowę i remont spalonego mieszkania Państwa Kopf. Pomóc w sfinansowaniu remontu spalonego mieszkania można przez zbiórkę: https://zrzutka.pl/jxwbmg

Karol Wołek
Prezes Zarządu Głównego Zwiąkzu Żołnierzy NSZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!