Polska Wiadomości

Promotor pracy doktorskiej Patryka Jakiego został odwołany z pełnienia funkcji dziekana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak przypomina portal natemat.pl promotorem pracy Patryka Jakiego na Akademii Sztuki Wojennej został płk dr hab. Bogdan Grenda, ekspert w dziedzinie lotnictwa wojskowego. Zrecenzowanie jej przypadło prof. dr hab. inż. Marianowi Kopczewskiemu, specjaliście w dziedzinie obrony przeciwlotniczej, oraz dr hab. inż. Jackowi Krzysztofowi Nowakowi, który w swojej pracy badawczej skupia się na kwestii dowodzenia lotnictwem. Co ciekawe, praca doktorancka Jakiego dotyczyła służby więziennej w systemie bezpieczeństwa RP.

Teraz okazało się, że promotor polityka PiS został odwołany z pełnienia funkcji dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej. Jego nazwisko zniknęło już ze strony internetowej uczelni.

“Pan płk dr hab. Bogdan Grenda (…) z dniem 14 stycznia 2020 r. Zakończył swoją misję na tym stanowisku i został skierowany do wykonywania zadań służbowych w Wydziale Zarządzania i Dowodzenia AszWoj na stanowisku profesora uczelni” – napisał w mailu do tvn24.pl rzecznik szkoły wyższej płk Mariusz Młynarczyk.

Warto dodać, że w październiku zeszłego roku “Superwizjerowi” udało się ustalić, że praca habilitacyjna Marka Fałdowskiego, rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, może być splagiatowana. Wiadomo, że recenzentem owej pracy był sam Grenda.

Co wy na to?
Autor:Zuzanna Tomaszewicz

Źródło: natemat.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!