Wiadomości

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. korupcji w Szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był prof. Tomasz Grodzki,

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, prokuratura Regionalna w Szczecinie jest bardzo wstrzemięźliwa w przekazywaniu informacji dotyczących tego postępowania.

Dziennik przywołuje rozmowę rzecznika szczecińskiej prokuratury Marcina Lorenca z Radiem Szczecin. – Mogę potwierdzić, że 5 grudnia w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie zostało wszczęte śledztwo dotyczące zachowania o charakterze korupcyjnym. Jednakże ze względu na dobro tego postępowania mogę tylko powiedzieć, że chodzi o zdarzenie z 2009 r. – dodał.

Prokurator, który prowadzi to postępowanie, również nie ujawnia żadnych innych szczegółów. “GPC” udało się ustalić nieoficjalnie, że sprawa dotyczy mężczyzny, który w 2009 r. był operowany na oddziale pulmonologicznym nieistniejącego już dziś Szpitala Szczecin-Zdunowo.

„Mężczyzna w związku z przeprowadzoną operacją musiał zapłacić 2000 zł. Świadkiem w tej sprawie jest jego żona, a także córka” – czytamy w dzienniku.

/GPC, Do Rzeczy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!