Polska Wiadomości

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie napaści słownej na dziennikarkę TVP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo po złożeniu przez Telewizję Polską zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z utrudnianiem wykonywania obowiązków służbowych i atakiem na reporterkę „W tyle wizji”.

Jak dowiedział się portal tvp.info, w dniu 12 grudnia 2017 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie kierowania w dniu 8 grudnia 2017 r. w Warszawie groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarzy Telewizji Polskiej SA do zaniechania interwencji prasowej tj. o czyn z art. 43 Ustawy prawo prasowe.

Śledztwo wszczęto po analizie treści zawiadomienia oraz załączonego na płycie CD nagrania z przebiegu zdarzenia. Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Stołecznej Policji.

Chodzi o sytuację, która miała miejsce w trakcie demonstracji przed Sejmem. Dziennikarka TVP Info została zaatakowana przez ochroniarza Obywateli RP, który zwrócił się do niej słowami: „Więcej mam szacunku dla k… spod latarni niż dla Ciebie (Odpuść, do g…a się nie przemawia – słychać w tle). Tamta przynajmniej wie, o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna za nic”.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!