Wiadomości

Prokuratura umorzyła postępowanie dot. znieważenia figury Chrystusa przed kościołem Świętego Krzyża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustalił „Nasz Dziennik”, Prokuratura Okręgowa w Warszawie postanowiła umorzyć śledztwo pod koniec grudnia 2020 roku.

– Postępowanie prowadzone przeciwko Michałowi S., Zuzannie M., Kai K. oraz Annie F. zostało umorzone pod koniec grudnia 2020 roku stosownie do treści art. 322 par. 1 k.p.k. wobec niepopełnienia przez wyżej wymienionych zarzucanych im czynów, jak również wobec niewykrycia sprawcy w sprawie – poinformowała „Nasz Dziennik” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

– Podstawą do wydania takiej decyzji był zgromadzony materiał dowodowy, utrwalony zgodnie z przepisami procedury – dodała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Szef Straży Narodowej Robert Bąkiewicz zauważył, że decyzja prokuratury w tej sprawie jest taka sama, jak szereg innych w Polsce dotyczących podobnych postępowań.

Robert Bąkiewicz zaznaczył, że przez to liberalno-lewicowi aktywiści czują się bezkarni. Jego zdaniem, sprawie powinien przyjrzeć się Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Pytanie, czy sam minister sprawiedliwości nie powinien zająć się obserwacją, własnym nadzorem prowadzonych postępowań, bo kwestie dot. znieważania symboli religijnych, flagi narodowej to w tej chwili codzienność. Za to nikt nie ponosi żadnych konsekwencji – podkreślił Szef Straży Narodowej.

/Nasz Dziennik, Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!