Wiadomości

Prokuratura chce postawić zarzuty Nitrasowi i wnioskuje o pozbawienie go immunitetu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła z wnioskiem do marszałek Sejmu o uchylenie immunitetu dla posła Sławomira Nitrasa.

Sprawa ma związek z wydarzeniami z października 2020 roku. Poseł PO popchnął wtedy polityka Prawa i Sprawiedliwości. Zdarzenie nagrały kamery sejmowego monitoringu.

Podczas posiedzenia Sejmu 27 października ubiegłego roku doszło do ataku na posła Prawa i Sprawiedliwości Wiesława Krajewskiego. Tego dnia trwały burzliwe obrady izby niższej polskiego parlamentu. Posłowie opozycji domagali się liberalizacji przepisów aborcyjnych i protestowali przeciwko orzeczeniu TK, który uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

Na mównicy pojawiły się posłanki opozycji z transparentami z hasłem “To jest wojna”, po czym ruszyły w kierunku ław sejmowych PiS-u, gdzie w pierwszym rządzie siedział Jarosław Kaczyński.

Aby opanować sytuację, marszałek Sejmu zaczął wykluczać posłów opozycji z obrad. Taki los spotkał m.in. Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa. Po decyzji Ryszarda Terleckiego poseł PO, co zarejestrowały kamery monitoringu, podszedł do Wiesława Krajewskiego i bez powodu popchnął go obiema rękami na sejmowe ławy. Atak był na tyle silny, że polityk PiS z trudem uniknął upadku.

Jak poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce postawić Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posła Prawa i Sprawiedliwości. Do marszałek Sejmu Elżbiety Witek został wysłany wniosek o odebranie immunitetu posłowi PO.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!