Wiadomości

Prokuratura bada powiązania byłego wiceministra sprawiedliwości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białostocka prokuratura bada powiązania finansowe Michała Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń VAT.

Na początku września portal tvp.info ujawnił, że były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL kilkanaście miesięcy temu pracował dla firmy, której właściciele zostali zatrzymani przez CBŚP za wyłudzenie 700 mln zł. On sam jako wiceszef MS był jednym z odpowiedzialnych za skrócenie okresu przedawnienia o pięć lat, co w 2015 r. zaowocowało umorzeniem co najmniej 100 spraw – tylko w samej Warszawie.

W jednym z wątków związanych z wyłudzaniem podatku VAT w obrocie paliwami w zainteresowaniu prokuratury pojawiała się spółka, której pełnomocnikiem jest były wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski – donosi stacja RMF.

Chodzi o śledztwo ws. wyłudzenia blisko 700 mln złotych z VAT. Zarzuty w tej sprawie postawiono już 15 osobom. Jak informuje RMF, kilkanaście dni temu (tekst o powiązaniach Królikowskiego opublikowany został na portalu tvp.info 8 września br.) śledczy z Białegostoku zaczęli badać inny wątek tej sprawy – dotyczący powiązań finansowych firmy paliwowej z byłym wiceministrem.

Jak ustalił portal tvp.info, w czasie gdy firma z Węgrowa dokonywała oszustw na podatku VAT na paliwach, przed Urzędem Skarbowym w Białymstoku prowadzona była wobec niej sprawa wymiaru podatkowego za 2012 r. Do jej wyjaśnienia przedsiębiorstwo zatrudniło Michała Królikowskiego, dziś przedstawiającego się w mediach jako doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej:

https://www.tvp.info/34090579/po-publikacji-portalu-tvpinfo-prokuratura-bada-powiazania-bylego-wiceministra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!