Wiadomości

Prokurator okręgowy chce postawić Donalda Trumpa w stan oskarżenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator okręgowy na Manhattanie powołał wielką ławę przysięgłych, która ma zadecydować, czy postawić Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Dochodzeniem w sprawie karnej objęty jest należący do niego konglomerat działający pod nazwą Trump Organization.

Panel został zwołany niedawno i będzie obradował trzy dni w tygodniu przez sześć miesięcy – podał dziennik „Washington Post”, powołując się niewymienione z nazwiska źródła.

W opinii dziennika prokuratura decydując się na taki krok daje do zrozumienia, że sądzi, iż ma dowody przestępstwa popełnionego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa lub kogoś z jego bliskiego otoczenia albo z jego firmy.

Prokurator okręgowy na Manhattanie Cyrus Vance Jr., od ponad dwóch lat prowadzi śledztwo dotyczące biznesów Trumpa jeszcze sprzed jego prezydentury. W aktach sądowych prokuratura informowała o „prawdopodobnie rozległym i długotrwałym postępowaniu karnym” w sprawie Trump Organization, w tym oszustw podatkowych i ubezpieczeniowych oraz fałszowania dokumentacji biznesowej.

Z kolei prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James prowadzi śledztwo mające ustalić, czy Trump Organization fałszywie podawała wartość nieruchomości, aby zabezpieczyć pożyczki oraz uzyskać korzyści ekonomiczne i podatkowe.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!