Wiadomości

Program dla dzieci z… nagimi dorosłymi: „To promowanie pedofilii”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

21 marca holenderska telewizja publiczna NTR wyemituje program, w którym dzieci ze szkół podstawowych mają zadawać pytania… nagim dorosłym. Plany stacji spotkały się z ostrą krytyką polityków prawicy oraz mniejszości tureckiej, które nazywają program wprost – promowaniem pedofilii. Z drugiej strony lewackie media pieją z zachwytu – informuje portal niezalezna.pl.

„Spodziewałam się, że Holandia będzie nieco bardziej postępowa” – stwierdziła publicystka tabloidu “De Telegraaf” Hester Zitvast.

Program został wyprodukowany przez Warner Bros. we współpracy z Rutgers Knowledge Center for Sexuality i opiera się na duńskim formacie „Ultra smider toejet”. Uczestniczą w nim dzieci mające około 11 lat. Jego twórcy mają nadzieję, że dzięki programowi dzieci dowiedzą się między innymi, że nie ma jednego idealnego obrazu ludzkiego ciała.

Lider prawicowego Forum dla Demokracji Thierry Baudet, napisał na Twitterze, że pomysł jest „obrzydliwy”, a on sam sprzeciwia się propagowaniu pedofilii przez telewizję publiczną.

Poseł DENK (mniejszość turecka) Tunahan Kuzu, również na Twitterze, opublikował film, w którym propozycję emisji programu finansowanego z podatków nazwał „szaloną”.

„W Holandii mamy problemy z pornografią dziecięcą i przestępczością seksualną wobec nieletnich, to jest odpowiedź telewizji publicznej na te problemy?” – pytał poseł Kuzu.

Najostrzejsze stanowisko zajęła konserwatywna partia protestancka SPG. Jej lider Van der Staaij nie tylko uważa program za „dziwaczny”, ale wręcz domaga się zdjęcia go z anteny. Jak informuje oficjalna strona internetowa SPG, Van der Staaij wystąpił w tej sprawie z interpelacją do premiera Marka Ruttego.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!