Wiadomości

Prof. Roszkowski: “Spośród wszystkich sędziów w Polsce wylosowałem sędziego Żurka”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prof. Wojciechowi Roszkowskiemu wytoczono proces cywilny o ochronę dóbr osobistych, dotyczący treści zawartych w podręczniku HiT. „Mili Państwo! Spośród wszystkich sędziów w Polsce wylosowałem sędziego Żurka. Jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia?” – skomentował na Twitterze Roszkowski. Ujawnił, że złożył już wniosek o zbadanie, czy sędzia Żurek spełnia wymogi niezawisłości i bezstronności.

Prof. Wojciech Roszkowski w Polsat News był pytany o sprawę przygotowanego przez niego podręcznika do przedmiotu „Historia i teraźniejszość”. Podkreślił, że mimo kierowanych przeciwko niemu ataków medialnych oraz krytyki środowiska naukowego „cała nagonka odbywała się pod hasłem: książki nie czytałem, ale…. Czy to jest poważna rozmowa?” – argumentował prof. Roszkowski.

Dodał, że do tej pory sprzedanych zostało 70 tys. egzemplarzy jego książki. – Uważam, że stało się dobrze, że podręcznik wszedł na rynek. Do szkół może za mało wszedł – mówił. Powiedział, że podręcznik jest wykorzystywany w niewielkiej liczbie szkół z powodu kampanii podjętej przez instytucje samorządowe i nacisków na nauczycieli.

Roszkowski podkreślił, że wiele fragmentów podręcznika było celowo błędnie interpretowanych. Jako przykład wymienił skierowany przez niejakiego Kamila Mieszczankowskiego pozew w związku z rzekomym dóbr osobistych jego dwuletniej córki, która została poczęta tzw. metodą in vitro. Trudno powiedzieć, czy ów Mieszczankowski, o którym praktycznie nikt dotąd nie słyszał, a który dzięki temu zaistniał w przestrzeni publicznej, to osobnik cyniczny, czy po prostu niezbyt rozgarnięty, który to dał się wkręcić.

– Nie pozwolę, żeby w publicznej szkole moja córka była wytykana palcami jako obiekt eksperymentów i dziecko niekochane przez rodziców – bredził w wypowiedzi zamieszczonej w mediach społecznościowych.

– Moim celem było wyrażenie troski wobec dzieci poczętych – mówił. Podkreślił, że jest zwolennikiem obrony życia, a wiele metod z obszaru inżynierii genetycznej, o których pisał, nie daje gwarancji ochrony praw osób nienarodzonych.

Roszkowski powiedział, że w wyniku losowania sędzią w wytoczonym mu procesie cywilnym o ochronę dóbr osobistych ma być Waldemar Żurek. – Z 10 tys. sędziów w Polsce miałem szczęście, bo wylosowałem pana sędziego Żurka – powiedział prof. Wojciech Roszkowski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!