Wiadomości

Prof. Roman Dziergwa pojechał do Rzymu na konferencję i ślad po nim zaginął

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prof. Roman Dziergwa, pracownik Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaginął w drodze na konferencję naukową we Włoszech. Profesor miał jechać pociągiem przez Wrocław, Wiedeń i Rzym. Od niemal tygodnia nie nawiązał kontaktu z rodziną.

W ubiegłą sobotę 24 lipca, w południe, prof. Roman Dziergwa poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch. “Od tego dnia nie nawiązał już więcej kontaktu z rodziną. Do wskazanego miejsca również nie dotarł” – podała Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Policja zaapelowała do wszystkich, którzy znają aktualne miejsce pobytu zaginionego o kontakt z policjantami z Nowego Miasta pod numerem tel. 47 77 123 11/12 lub 112.

Z apelem o pomoc w odnalezieniu profesora zwróciła się także uczelnia. Jak wskazano, profesor na konferencję miał jechać pociągiem przez Wrocław, Wiedeń i Rzym. “W Wiedniu mógł się wybrać na zwiedzanie miasta, ponieważ miał tam kilkugodzinny pobyt” – podano.

Zaginiony to 65-letni mężczyzna, szczupłej budowy ciała. Ma ok. 186 cm wzrostu, często nosi czapkę z daszkiem oraz granatową, cienką kurtkę.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!