Polska Wiadomości

Prof. Piotr Wawrzyk objął stanowisko wiceministra spraw zagranicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Minister Jacek Czaputowicz wręczył w piątek nominację Piotrowi Wawrzykowi na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Nowy wiceszef MSZ będzie odpowiedzialny za sprawy prawne i traktatowe.

Piotr Wawrzyk urodził się w 1967 r. Jest adiunktem w Instytucie Europeistyki WDiNP UW, absolwentem Instytutu Nauk Politycznych oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994-1997 pracował w Biurze Komisji Sejmowych Kancelarii Sejmu, a następnie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie brał udział w negocjacjach w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W latach 2000-2002 współpracował z Departamentem Legislacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej w ramach prac nad dostosowaniem polskiego prawa do prawa UE.

– Komisji Europejskiej nie chodzi o prawo, reguły prawne. Komisji chodzi o zmianę w Polsce rządu, o przeprowadzenie casusu Berlusconiego, gdzie zmuszono jego rząd do ustąpienia i powołano nowy rząd uległy Brukseli. Tak też myśli się o Polsce. Celem komisji jest doprowadzenie do tego, że Polacy odsuną się od partii rządzącej. Wtedy by mogłyby być przyspieszone wybory pod naciskiem Brukseli – mówił w grudniu na antenie Republiki Piotr Wawrzyk.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!