Wiadomości

Prof. Jacek Zaleśny: Pedofilia to zjawisko typowe dla zdarzeń homoseksualnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jak pokazują socjologiczne badania naukowe, mniej więcej 0,5 proc. księży katolickich ma problem z homoseksualizmem. Dopiero w tej grupie intensywnie występuje pedofilia. To jest zjawisko typowe dla zdarzeń homoseksualnych. Badania pokazują, że wśród pedofilów dominują homoseksualiści – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Ta kwestia bez wątpienia wpływa na podniesienie emocji, które nie mają większego uzasadnienia w rzeczywistości. Bo w skali kraju przestępstwa pedofilskie to jest margines marginesu. To są pojedyncze zdarzenia w skali kraju. To oczywiście zdarzenia przestępcze, zdarzenia bardzo bolesne, ale niebędące problemem charakteryzującym czy opisującym jakąkolwiek grupę społeczną – powiedział prof. Jacek Zaleśny.

Jego zdaniem temat zaczął krążyć w przestrzeni społecznej „jako coś niby ważnego, niby problematycznego”.

– Ale kiedy spojrzymy na liczby, statystyki, to się okazuje, że jest to margines marginesu. To są pojedyncze przestępstwa w skali roku. Oczywiście brutalne i powinny być ścigane, ale są marginalne. Pamiętajmy, że pedofilia jest przestępstwem ściganym z urzędu. Więc to jest pytanie do prokuratury: czy jest w stanie tego typu przestępczość jednoznacznie diagnozować i formować akty oskarżenia – zaznaczył profesor.

Według niego bardzo istotne jest również spojrzenie na kwestię pedofilii z punktu widzenia grup społecznych; uświadomienie sobie, w których grupach występuje z większym natężeniem.

– Mamy do czynienia z potężną mistyfikacją rzeczywistości. W tym zakresie badania socjologiczne są robione od wielu lat. Jednoznacznie pokazują, że w przypadku księży katolickich jest to jedna z najmniejszych grup podatnych na pedofilię. Jedna z najmniejszych grup, w których to przestępstwo występuje – podkreślił gość PR24.

– Jeślibyśmy popatrzyli na film Tomasza Sekielskiego z punktu widzenia socjologii, metodologii badań naukowych, to ta próba nie jest reprezentatywna. Dobrano pojedyncze zdarzenia i rzucono je na całą grupę społeczną. Jeśli chodzi o pedofilię wśród księży, to jest to margines marginesu. Jak pokazują badania naukowe, mniej więcej 0,5 proc. księży katolickich ma problem z homoseksualizmem. Dopiero w tej grupie intensywnie występuje pedofilia. To jest zjawisko typowe dla zdarzeń homoseksualnych. Badania pokazują, że wśród pedofilów dominują homoseksualiści – dodał Jacek Zaleśny.

/polskieradio24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!