Wiadomości

Prof. Horban chce zamknięcia kościołów na Wielkanoc?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie prof. Andrzej Horban.

Prowadząca program Dorota Gawryluk przypomniała archiwalną wypowiedź eksperta, w której wskazywał, że jeśli przekroczymy w Polsce granicę 30 tys. zakażeń dziennie, powinno dojść do całkowitego lockdownu w kraju. – Czy rząd przygotowuje się do zamknięcia Polski – dopytywała.

– Właściwie jesteśmy bardzo bliscy tego – stwierdził Horban.

– Zaczynamy na ten temat coraz poważniej rozmawiać – powiedział prof. Andrzej Horban tłumacząc, że obostrzenia przynoszą rezultaty. – Wprowadzenie surowych restrykcji w dwóch województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim pokazało, że liczba zakażeń przestała tam dramatycznie rosnąć – powiedział Horban.

– Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem – stwierdził.

– Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte – dodał.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!