Europa Polska Wiadomości

Producent samochodów Volvo chce wciskać swoim polskim pracownikom propagandę LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com szefowie wrocławskiej fabryki Volvo nachalnie promują LGBTWC wśród pracowników firmy. Przeciwko idiotycznej agitacji protestują związki zawodowe.

Na monitorze w stołówce wrocławskiej fabryki Volvo jej szefostwo zamieściło reklamy zachęcające do wstępowania w szeregi LGBTZUS. Przez kilka dni wyświetlano pracownikom ogłoszenie o „Społeczności LGBTQ+ Volvo”. „Chcesz dołączyć jako członek, lub sojusznik” – pytają agitatorzy i zachęcają do przesyłania swych danych.

Obok po angielsku, na tęczowej mazaninie, wyświetlane są propagandowe hasła: „Różnorodność to piękno”, „Różnorodność to siła”, „Różnorodność jest magią”. „Różnorodność to więcej”.

Przeciwko nachalnemu propagowaniu LGBTWC protestują związki zawodowe. – Na monitorze pracodawcy zaproszono do zrzeszania się, poinformowano, że coś takiego w firmie działa. Wyświetlano to na każdej przerwie, pracownicy to oglądali. Poszły dość mocne komentarze, zareagowały związki, które stanowczo sprzeciwiły się wyświetlaniu tego typu informacji – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info przewodniczący związków zawodowych Solidarność’80 w Volvo Grzegorz Zachara.

– Jesteśmy zdania, że pracodawca nie powinien promować żadnych stowarzyszeń tego typu. Nie powinien faworyzować żadnych stowarzyszeń LGBTQ+, żadnych religii ani przekonań politycznych – mówi.

Jak na razie zarząd nie chce rozmawiać ze związkami o tej sprawie. Jak podaje Radio Wrocław, w komunikacie Volvo Polska czytamy, że „firma w żaden sposób nie weryfikuje, kto z pracowników do tej grupy przystępuje, w jakim charakterze, czy z jakich powodów”.

Szefostwu się najwyraźniej pomyliły kraje. Polska to nie Szwecja.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!